TRSohbet
Dikkat !!
Anasayfa / Teknoloji / Yoast Seo Hatalari ve Cozumleri TRSohbet

Yoast Seo Hatalari ve Cozumleri TRSohbet

Yoast Seo Hatalari ve Cozumleri TRSohbet Makalemizde google sıralamalarında üst sıralara çıkmak için yaptığınız seo çalışmalarınız daha kolay ve daha etkili bir hal alması için resimli anlatımlar yapmaya çalışacağız.

WordPress siteler için bir seo eklentisi olarak bilinen yoas seo eklentisi diğer seo eklentilerinden kullanım açısına göre zor görünen ve en etkili olandır. Aslında hiç zor olmamasıyla birlikte türkçeleştirilmiş haliyle mükemmel bir eklentidir.

Yoast Seo Hatalari ve Cozumleri TRSohbet
Yoast Seo Hatalari ve Cozumleri TRSohbet

Yoas seo eklentisinde eklediğiniz makalenin meta tagları başlık uzunluğu nofollow yada dofollow etiketleri taşıyıp taşımadığını görebilirsiniz. Makalenizi seoya yani google ve diğer arama motorlarının daha rahat indexleyip kullanıcılarınızın  daha kolay bulabilmesi için düzenleyebilirsiniz. Tamamen sitenize  faydalı ve olmaz ise olmazlarınız arasında olmaya hak kazanan bir eklentidir. Şimdi geçelim seo eklentimiz olan yoast seo eklentisinin ilk makale yazarken karşınıza çıkarttığı yapmanızı  istediği başlıklar.

Yoast Seo Hatalari ve Cozumleri TRSohbet Başlıkları

 1. Kötü SEO puanıMetin 1 kelime içeriyor. This is far below the recommended minimum of 300 words. Add more content that is relevant for the topic.
 2. Kötü SEO puanıHiçbir meta açıklaması belirtilmemiş. Arama motorları ilgili sayfanın kopyasını gösterecektir.
 3. Kötü SEO puanıOdak anahtar kelime ‘c’ SEO başlığında görünmüyor.
 4. Kötü SEO puanıOdak anahtar kelime, kopyanın ilk paragrafında görünmüyor. İlk fırsatta konunun ne olduğunu netleştirin.
 5. Kötü SEO puanıBu sayfada hiç görsel bulunmuyor, bir kaç tane eklemeyi düşünün.
 6. Kabul edilebilir SEO puanıBu sayfada hiç dışarı giden bağlantı gözüküyor, uygun bir kaç tane eklemeyi düşünün.
 7. Kabul edilebilir SEO puanıThe page title is too short. Use the space to add keyword variations or create compelling call-to-action copy.
 8. Kabul edilebilir SEO puanıAnahtar kelime / cümle bu sayfanın adresinde görünmüyor. Adresi yeniden oluşturmaya karar verirseniz eski adresin 301 yönlendirmesi ile yeni adrese yönlendiğini kontrol edin!
 9. İyi SEO puanıÇok iyi, daha önce bu odak anahtar kelimeyi hiç kullanmamıştınız.

Bu başlıkların bir bir açıklamasını yapalım. Sizlerde bu durumda ilk önce yapmanız gerekenleri görmüş olursunuz. Onun dışında extra olan şeylerini de anlatmaya çalışacağız.

  1.  Başlığımızda diyor ki bizlere eklediğiniz metin 3oo kelime olmalıdır. Şuan eklemeye çalıştığınız kelime 3oo kelimeden azdır.
  2.  Başlığımızda Kod parçacığı ön izleme bölümünde görülen sayfanızın başlığı ve google arama motorundaki görüntüsündeki halinden bahsediyor. Bu bölümde sayfanızın görülen bölümünü bir kere tıkladıktan sonra altında açılan paragrafta sitenize meta tag eklemenizi isteyecek. Bu eklediğiniz meta tag ise belli bir karakter sayısına ulaşmalı bu sayıyıda size orada belirtmiştir. Extra olarak yoast seo hataları arasında başlık olarak çıkacaktır karşınıza. Bu meta tag sitenize eklediğiniz makalenin yada içeriğin başlığını mutlaka taşımalıdır bunu unutmayınız.
  3.  Başlığımızda hemen meta tag bölümünün altında bulunan focus keyword yani içeriğiniz için belirttiğiniz anahtar kelimenizi işaret etmektedir. Bu anahtar kelimeniz hem site başlığında hemde meta tag ekleme yaptığınız yerde de olmalıdır. Yoksa yoast  seo hataları olarak karşımıza çıkacaktır.
  4. Focus Keyword’da belirttiğimiz yani meta tag ve başlığımızda belirttiğimiz kelimeler İçeriğimizin ilk satırında olmalıdır hatta en başında olmalıdır iletisidir.
  5. Eklediğimiz içeriğe içerik anahtar kelimesini alt etiketinde taşıyan en az 1 adet görsel eklemeniz istenilen iletidir.
  6. Bu başlığımızda bizden kendi yazılarımıza yada baska bir siteye başka bir yazıya link çıkışı vermemiz isteniliyor. Örnek olarak ; TRSohbet
  7. Anahtar kelimemizden oluşan sayfa başlığımızın çok kısa olduğunu belirtiyor.
  8. Anahtar kelimemiz sayfamızın adres çubuğundaki yerinde görünmediğini işaret ediyor. Örnek verecek olursak bizim sayfa başlığımız Yoast Seo Hatalari ve Cozumleri TRSohbet dır.                                                                                                     http://mobiltrsohbet.com/yoast-seo-hatalari-cozumleri-trsohbet  bu şekilde olmasını istiyor.
  9. Başlığımızda ise daha önce bu isimde bir içerik ekleyip eklemediğimizi belirtiyor. Sitemize eklediğimiz içerik aynı başlığı taşır ise google gibi arama motorları kopya içerik olarak algılamasından korumak için.

Hakkında Mobil TR Sohbet

Check Also

Seo Makale Nasıl Yazılır | Mobil Sohbet

Seo Makale Nasıl Yazılır | Mobil Sohbet

Seo Makale Nasıl Yazılır | Mobil Sohbet İsimli makalemizde google sıralamalarında sitenizi üst sıralara taşımanız …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir